تفاوت مستربچ و کامپاند

تفاوت مستربچ و کامپاند

تفاوت مستربچ و کامپاند پلیمری چیست؟

یکی از پرسش‌هایی که افراد فعالیت‌کننده در حوزه پلیمر با آن موجه هستند تفاوت مستربچ و کامپاند است. درک تفاوت مستربچ با کامپاند برای این افراد اهمیت زیادی دارد. یکی از موضوعات مهم در حوزه پلاستیک و پلیمر این است که ما بتوانیم این دو محصول را در جای درست خود استفاده کنیم. به عبارتی درک منظور از تفاوت مستربچ و کامپاند کلیدی برای درک مواد استفاده آن‌ها است.

پلاستیک یکی از مهم‌ترین محصولات صنعتی است که در تمام ابعاد زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلاستیک و مواد مربوط به آن هم برای مصرف‌کنندگان نهایی یعنی ما و هم برای تولید کنندگان صنعتی، دارای اهمیت فراوانی است. بنابراین، انتظار می رود که تنوع زیادی در بین محصولات حاصل از آن وجود داشته باشد. چرا که پلاستیک چنین طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. دو مفهوم مستربچ و کامپاند به وفور در بین تولید کنندگان صنعتی تکرار می‌شوند.  تفاوت مستربچ با کامپاند اگرچه موضوع کوچکی است اما همین تفاوت ریز توانسته است تنوع بسیار بالایی از مواد با به مصرف‌کنندگان ارائه بدهد.

 

تفاوت مستربچ و کامپاند

معرفی مستربچ و کامپاند

دو اصطلاح مستربچ و کامپاند اغلب حتی در بین تولید کنندگان مواد پلاستیکی و مصرف کنندگان صنعتی هم به اشتباه به جای یکدیگر به کار می‌روند. درست است که مستربچ و کامپاند هر دو از نظر روش تولید مشابه هستند، اما با نتیجه‌ای که در نهایت ایجاد می‌کنند، با هم متفاوت است. این موضوع به این معنی است که  استفاده از مستربچ و کامپاند بر روی محصولات مشخصی متمرکز است.

مستربچ‌ها، یک فرم گرانولی از نوعی پودر شیمیایی هستند که در تولید پلاستیک استفاده مورد استفاده قرار می‌گیرند. مستربچ‌ها خواص مشخصی مانند رنگ، بو و ویژگی‌های اختصاصی را به محصول می‌دهند. مستربچ در واقع یک محصول متشکل از سه بخش است. این مخلوط از موادی شامل پلیمرها و رنگدانه‌های آلی یا معدنی تشکیل می‌شود.تولید کنندگان این گرانول را به مواد اولیه خود اضافه می‌کند تا هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند و محصول دارای خواص مشخصی بشود. در مقاله مستربچ چیست به صورت کلی و مفصل درباره ویژگی‌های مستربچ و انواع آن صحبت کردیم.  برای اطلاعات دقیق از قیمت انواع مستربچ رنگی و مستربچ افزودنی می‌توانید به صفحات دیگر سایت سر بزنید.

کامپاند، فرآیند ایجاد یک ماده خام جدید در خواص فیزیکی مورد نظر مشتری با افزودنی‌های اضافه شده به ماده اولیه اصلی است. هنگامی که چند عنصر شیمیایی با هم ترکیب می‌شوند و با نسبت مختلف در یک محصول به کار برده می‌شوند، مانده نهایی کامپاند نامیده می‌شود. انواعی از مستربچ پرکننده مثل کربنات کلسیم می‌توانند به عنوان کامپاند شناخته بشوند.

تفاوت مستربچ و کامپاند

 

تفاوت مستربچ و کامپاند در چه چیزی است؟

مستربچ و کامپاند دارای چند تفاوت هستند که شاید کوچک باشد اما همین تفاوت فرصت‌های زیادی را پیش روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد. حال که با ماهیت کامپاند و مستربچ آشنا شدید می‌توانیم تفاوت مستربچ و کامپاند را متوجه شویم.

نحوه استفاده مستربچ و کامپاند: تفاوت اول مستربچ و کامپاند که مهم‌ترین تفاوت آن‌ها است به نحوه استفاده آن‌ها باز میگردد. مستربچ را نمی‌توان به صورت مستقیم استفاده کرد و به شکل افزودنی برای افزودن خواص و رنگ به ماده شیمیایی اضافه می‌شود. اما در کامپاند چنین نیست و کامپاند به صورت مستقیم نیز می‌توانید باعث تولید محصول نهایی بشود. از سمت دیگر کامپاند را هم می‌توان به شکل افزودنی به کار برد. بسیاری از تولیدکنندگان بسته به موارد مختلفی از مستربچ و کامپاند به صورت مشترک استفاده می‌کنند. شناخت تفاوت مستربچ و کامپاند کمک زیادی به تولید کنندگان برای شناسایی و تولید محصولات مختلف خواهد کرد.

فرق مستربچ و کامپاند در نحوه استفاده باعث به وجود آمدن تنوع زیادی در محصولات پلیمری شده است. یکی از عوامل در تولید محصولات باکیفیت، علاوه بر درک تفاوت مستربچ و کامپاند، استفاده از مستربچ باکیفیت است. مسترمستربچ، به عنوان یکی از ارائه‌دهندگان مستربچ بهترین مستربچ‌های موجود در بازار را به شما عرضه می‌کند. جهت خرید مستربچ با قیمت مناسب و استعلام قیمت انواع مستربچ با شماره 02178893814 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست